Napary owocowe – samo zdrowie

Napary owocowe – samo zdrowie

Napary owocowe

Uwielbiasz herbaty owocowe? Poznaj, jakie mają właściwości i co zyskujesz poprzez ich picie. Kupując napary owocowe zwracaj uwagę nie tylko na ich smak, ale także na skład. W popularnych sklepach znajdziesz przede wszystkim takie herbaty, które w swoim składzie nie mają naturalnych owoców. Natomiast najlepsza herbata to taka, która właśnie ma najwięcej naturalnych składników. Jeżeli chcesz taką herbatę znaleźć, zdecyduj się na zakupy w profesjonalnych sklepach herbacianych. Znajdziesz je zarówno w wersji stacjonarnej, jak i internetowej.

Rodzaje owocowych herbat i ich właściwości

Jaka jest dobra herbata owocowa? Może nią być zdecydowanie herbata borówkowa. Jest bogata w przeciwutleniacze, dzięki czemu opóźnia proces starzenia. Pijąc ją zmniejszasz ryzyko zawału serca. Dzięki zawartości luteiny i zeaksantyny herbata borówkowa poprawia wzrok i zmniejsza ryzyko wystąpienia wirusowego zapalenia wątroby typu C. Twoja wątroba dzięki tej herbacie będzie chroniona.

Herbata z owocami goji

Do wyboru jest także herbata z owocami goji. Zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów i jest bogata w przeciwutleniacze. Poprawia samopoczucie i poprawia jakość snu. Pijąc ją, nie będziesz odczuwał zmęczenia, a stres nie będzie już Ci towarzyszył każdego dnia. Ponadto, ten rodzaj herbaty wspomaga proces trawienia.

Herbata z żurawiną

Herbata z żurawiną jest bogata w przeciwutleniacze. Działa moczopędnie, a w dodatku chroni dziąsła oraz zęby. Pijąc ją, zmniejszasz ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł.

Herbata z aronią

Możesz zdecydować się także na herbatę z aronią, która jak pozostałe jest bogata w przeciwutleniacze. Poza tym, obniża ciśnienie i ma właściwości przeciwzapalne. Takie napary owocowe wpływają więc bardzo pozytywnie na zdrowie.

Hibiskus herbata

Dostępna jest także herbata z kwiatem hibiskusa, która obniża ciśnienie, reguluje poziom złego cholesterolu oraz dostarcza wielu witamin. Okazuje się więc, że herbaty świata mogą być bardzo przydatne do uzupełniania braku witamin w organizmie. Polecana jest także herbata z wiśniami i malinami, dzięki której usprawnisz działanie układu odpornościowego. Ponadto ma ona właściwości obniżające gorączkę.