Herbaty świata Ronnefeldt

Herbaty świata Ronnefeldt

Herbaty świata

Marka Ronnefeldt dla jednych jest synonimem wysokiej jakości, a dla innych jest… zupełnie nieznana. Jest to poniekąd „wina” polityki firmy, która jest ukierunkowana w większości na współpracę z gastronomią. Najlepsza herbata Ronnefeldt jest dostępna w restauracjach, hotelach i innych punktach gastronomicznych. Handel detaliczny dopiero się rozwija, a konsument może zaopatrzyć się w herbaty świata tej marki jedynie w kilku miejscach.

Ronnefeldt tea

Historia herbat Ronnefeldt rozpoczęła się w 1823 roku, kiedy Johann Ronnefeldt rozpoczął działalność we Frankfurcie nad Menem. Od tego czasu firma zdobyła miano eksperta jeśli chodzi o doskonałą jakościowo herbatę. Dzieje się tak ponieważ każdy etap produkcji podlega ścisłej kontroli, a herbaty świata powstają z najlepszych liści.

W ofercie Ronnefeldt można wymienić kilka podstawowych linii dedykowanych do gastronomii czyli Tea-Caddy, LeafCup, Teavelope oraz herbatę sypaną. Powstały także linie z myślą o handlu detalicznym i są to White Collection, Tea-Couture oraz również herbaty sypane.

Oferta Ronnefeldt

herbaty świataHerbaty sypane to główny i podstawowy produkt Ronnefeldt. Są one proponowane w różnej wielkości opakowaniach – zarówno torebkach jak i eleganckich puszkach. Warto podkreślić, że dokładnie taka sama herbata jest porcjowana i oferowana w saszetkach. Wyjątkiem jest seria Teavelope z uwagi na mniejsze opakowania. W linii herbat sypanych dostępne są wszystkie oferowane herbaty, a w tym m.in. herbaty zielone, czarne, rooibos oraz wiele mieszanek owocowych i ziołowych.

Tea-Caddy, to linia zawierająca dość duże, podłużne torebki. Zaprojektowane zostały z myślą o zaparzaniu w dużych pojemnikach, dzbankach o pojemności 0,4-0,5 l. Jest to rozwiązanie wygodne, jeśli herbatę pije kilka osób jednocześnie. Szczególnie polecane do wykorzystania w gastronomii, ale dostępne także w sprzedaży detalicznej. Tea-Caddy obejmuje herbaty liściaste od herbat czarnych i zielonych, poprzez napary owocowe, aż po różnorodne mieszanki aromatyzowane. Opakowania zawierają charakterystyczne złote logo na białym tle oraz kolorowe boki w zależności od gatunku herbaty wewnątrz.

Kolejną linią produktową jest LeafCup czyli dobra herbata liściasta zamknięta w podłużnych torebkach. Są one przeznaczone do zaparzania w szklankach lub kubkach. Dużo miejsca wewnątrz torebki pozwala na swobodne rozwinięcie się liści i wydobycie pełnego aromatu. W tej serii znaleźć można wszystkie gatunki herbat, dlatego każdy odnajdzie swój ulubiony smak. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość nabycia próbek herbat z tej serii w zestawie, co pozwoli rozsmakować się w różnych gatunkach i wybrać ten najlepszy.

Teavelope to seria nieco odmienna od pozostałych ponieważ przygotowywana jest z miału herbacianego tzw. fannings. Są to torebki najmniejsze, dlatego konieczne było zastosowanie takiego rozwiązania. Całe liście miałyby zbyt mało miejsca na pełne rozwinięcie się. Teavelope, to porcja herbaty odpowiednia do zaparzenia niewielkiej filiżanki. Dlatego polecana jest osobom, którym np. herbata czarna ma służyć jedynie do ugaszenia niewielkiego pragnienia. Jak wszystkie pozostałe serie, także i ta obejmuje szeroki wybór różnego rodzaju herbat.

Kolejne dwie linie herbaty czyli White Collection oraz Tea-Couture, to propozycje zamknięte w pięknych puszkach. White Collection, to jak sama nazwa wskazuje, eleganckie białe opakowania zabierające w podróż po odległych rejonach świata słynących z najlepszych herbacianych aromatów. Jeden z wariantów, to chińska herbata Green Dragon zanurzająca pijącego napar w kulturę celebrującą picie tego aromatycznego napoju. Drugą propozycją zamkniętą z puszkach jest Tea-Couture. Każde opakowanie zostało zaprojektowane w sposób nawiązujący do regionu z którego pochodzi dana herbata.

Rozwój gamy produktów Ronnefeldt

Oferta Ronnefeldt nieustannie poszerza się o nowości, chociażby takie jak kapsuły SIMPLICITEA. Jest to świetna alternatywa dla kawy. Posiadając ekspres do kawy na kapsułki, można pokusić się o przygotowanie aromatycznej herbaty w ten sam sposób. Jest to rozwiązanie wygodne i zdecydowanie odchodzące od tradycji parzenia i podawania herbaty. Świat jednak rozwija się w zawrotnym tempie, dlatego w tak tradycyjnym, wydawać by się mogło aspekcie, zachodzą zmiany. Rozszerza się także gama produktów z dziedziny naparów ziołowych i owocowych. Każdy sklep z herbatami musi nadążać za nowymi trendami, które wyznacza marka Ronnefeldt.