Dobra herbata jako prezent

Dobra herbata jako prezent

Dobra herbata - uniwersalny pomysł na prezent

Chyba każdy miał chociaż raz kłopot z wyborem prezentu czy to dla bliskiej osoby, czy z nieco bardziej oficjalnej okazji. Nie jest to zadanie proste, bo warto poza samym faktem dawania, sprawić także przyjemność osobie obdarowanej. Jednym z dość uniwersalnych prezentów jest dobra herbata. Ale czy sprawdzi się w każdej sytuacji?

Aromatyczny podarunek pod choinką

Boże Narodzenie to czas, kiedy większość osób ogarnia gorączka zakupów. Część wybiera przemyślane prezenty, długo rozważane i planowane. Inna część wpada do sklepu, biorąc z półki cokolwiek, nie zastanawiając się nas tym głębiej. Okres przedświąteczny obfituje w różnego rodzaju gotowe komplety. Zestawy herbat pojawiają się w większej ilości, często w okolicznościowym opakowaniu. Decydując się na podarowanie herbaty mamie lub cioci warto wiedzieć jaki gatunek preferuje. Argumenty, że herbata zielona jest zdrowa nie zdadzą się na nic, jeśli obdarowanej ona nie smakuje. Nie zawsze można jednak z całą pewnością stwierdzić, co kto lubi. W takim wypadku rozsądnym i co ważne bezpiecznym rozwiązaniem jest zestaw herbat w skrzynce. Wśród różnych gatunków i wariantów smakowych z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Po zużyciu zawartości pozostanie piękna skrzynka, która może zostać wykorzystana ponownie do przechowywania herbaty lub innych drobiazgów. Co ważniejsze, będzie ona nieustannie przypominać osobę, która ją podarowała.

Prezenty od i dla Pary Młodej

Tradycje weselne są nieco inne w zależności od regionów kraju. Niemniej jednak w dobrym guście jest przygotowanie prezentu dla Pary Młodej. Świetnym dodatkiem do podarunku, lub nawet nim samym okazują się kosze prezentowe. Zawierają najczęściej słodycze, alkohol, kawę lub zestaw herbat w pudełku. Świetnie jest przygotować taką kompozycję samodzielnie zamiast kupić gotową. Będzie to miły akcent dla obdarowanych. Istotne jest, by w zestawie znalazła się najlepsza herbata. Wybieranie tanich mieszanek z marketów zdecydowanie nie pasuje do tak ważnej okazji. Innym aspektem w kwestii podarunków na weselu są podziękowania. Zarówno dla gości przybyłych na uroczystość, jak i dla rodziców, którzy często są odpowiedzialni za organizację wesela. W sprzedaży oferowane są pięknie opakowane rożki w których znajduje się dobra herbata. Zawierają najróżniejsze gatunki. Dla tradycjonalistów można wybrać earl grey, natomiast dla osób preferujących nowe smaki przypadnie do gustu herbata jaśminowa. Rożek z spersonalizowaną zawieszką będzie eleganckim wyrazem wdzięczności.

Wyrazy wdzięczności w biznesie

Kontakty biznesowe, to dość delikatna sfera. Dość ciężko jest ustalić moment, kiedy wypada podziękować kontrahentowi za dotychczasową współpracę i będzie to dobrze odebrane. Często prezenty takie pojawiają się zbyt wcześnie i mogą być postrzegane jaki próba delikatnego przekupstwa. Powszechne są niewielkie podarunki przesyłane wraz z końcem roku lub związane z wydarzeniami podmiotu dającego podarunek jak np. 10-lecie działalności. Herbata zimowa wydaje się być taktownym i nienachalnym prezentem w okresie zimowym. Elegancko opakowana dobra herbata będzie wyrazem wdzięczności za dobre stosunki pomiędzy kontrahentami. Każdy dobry sklep z herbatami posiada w swojej ofercie asortyment typowo prezentowy, dlatego wybór jest duży.