Herbata zielona. Aktywność fizyczna, a gatunek herbaty.

Herbata zielona. Aktywność fizyczna, a gatunek herbaty.

Herbata zielona

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Ćwiczenia wykonywane w celu redukcji wagi, którą może też wspomóc zielona herbata, to najpopularniejsze przyczyny ćwiczeń. Kartki z kalendarza wypadają bardzo szybko co oznacza, że lada moment nadejdzie wiosna, co wiąże się z wzmożoną chęcią utraty zbędnych kilogramów, jak ćwiczyć i jak ważne jest picie herbaty podczas tego właśnie okresu? Czy pozostaje nam tylko i jedynie picie naparu określanego jako zielona herbata?

Zdrowotne działanie herbaty

Herbata przez wielu ekspertów uznawana jest za zdrowy napój, ale w takim razie jaka herbata będzie odpowiednia? Grunt to kupować głównie herbaty liściaste a unikać granulowanych lub torebkowych. W herbacie liściastej skład jest z góry wiadomy dlatego będziemy pewni, że to co pijemy jest naprawdę zdrowe! Wiele na pewno wie o wspaniałym działaniu zielonej herbaty dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernych kilogramów. Ale prawda jest taka, że każda herbata dobrze wpływa na organizm. Warto wspomnieć o działaniach poszczególnych herbat.

Herbata czarna

Herbata czarna - opóźnia starzenie się, pomaga unikać chorób serca (miażdżyca, zawał serca), obniża poziom cholesterolu, wzmacnia naczynia krwionośne i przeciwdziała pojawianiu się zakrzepów krwi. Hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym a także nieoficjalnie pomaga zapobiegać rozwojowi choroby nowotworowej.

Herbata czerwona

Herbata czerwona - potocznie nazywana jest "pogromcą tłuszczu" i zalecana jest każdej osobie która się odchudza. Wzmacnia zęby, pomaga utrzymać dobry wygląd skóry i włosów, obniża poziom cholesterolu, wiele osób twierdzi, że jest świetna na pozbycie się trądziku ale jak wiadomo nie na każdego człowieka zadziała to samo, ale warto spróbować. Chroni przed rozwojem choroby nowotworowej, spowalnia rozwój raka oraz niszczy chore komórki nie uszkadzając przy tym zdrowych. Ale trzeba pamiętać o umiarze, bo każda rzecz stosowana zbyt długo lub w nieodpowiedni sposób może zaszkodzić. Należy wspomnieć też o złych stronach tej herbaty: zmniejsza wchłanianie się żelaza i może powodować wypłukiwanie się składników mineralnych z organizmu. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się ze specjalistą aby nie zaszkodzić sobie i dziecku. Ograniczenie tej herbaty dotyczy również osób z anemią, kobietą w trakcie miesiączki i karmiącym piersią.

Herbata z imbirem

Imbir stosowany jest do celów leczniczych ale także dodawany jest do różnych potraw i napojów, ma bardzo intensywny smak dlatego trzeba używać go z umiarem. Zwalcza chorobę lokomocyjną lub łagodzi jej objawy, zwalcza dolegliwości żołądkowe, pomaga na dolegliwości związane z ciąża głównie na jej początku, łagodzi ból, wzmacnia serce, silnie rozgrzewa. Herbata z imbirem poprawia przemianę materii, zwalcza uczucie głodu i oczyszcza organizm z toksyn.

Napary ziołowe

Zioła źle stosowane, mogą stać się równie trujące jak zażywanie niektórych leków. Przed rozpoczęciem kuracji ziołowej trzeba skonsultować się z lekarzem. Dobrze na organizm wpływają zioła takie jak: mięta, mniszek lekarski, yerba mate, fiołek trójbarwny. Zioła te doskonale poprawiają przemianę materii i oczyszczają organizm z toksyn.

Herbaty świata

Jest wiele odmian, rodzajów herbat. Istnieje znakomity sklep internetowy z herbatą, Można poznać tam każde możliwe herbaty świata, świetnie przedstawione i opisane, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, taki sklep jest świetną alternatywą dla stacjonarnych sklepów, można uniknąć długich podróży do sklepów z herbatami, a tutaj można z domowego kącika poznać wiele rodzajów herbat i każdy nawet najbardziej wymagający człowiek znajdzie to czego pragnie. Trzeba pamiętać, że dobra herbata to taka, której znamy skład i która pomaga nam utrzymać zdrowy tryb życia. 

Sama herbata cudów nie zdziała

Ale sama herbata, nawet zielona herbata, cudów nie zdziała, ważne są odpowiednie ćwiczenia dostosowane indywidualnie do każdego człowieka. Każda aktywność jest dobra, ale tylko jeśli jest ona wykonywana pod kontrolą odpowiedniego trenera lub lekarza. Spacery, bieganie, jazda na rowerze to świetny sposób na wspomaganie redukcji wagi ale także jest wspaniałą formą rekreacyjną, która pozwala na  miłe spędzanie czasu z najbliższą rodziną lub przyjaciółmi. Istnieje wiele trenerów personalnych, którzy przygotowują ćwiczenia dla osób, które chcą ćwiczyć w domu. Wystarczy odpowiednia dieta (obowiązkowo z dodatkiem herbat) i dużo ruchu i pierwsze efekty ujrzymy niebawem.