Zielona herbata w domowych zabiegach upiększających

Zielona herbata w domowych zabiegach upiększających

Zielona herbata i uroda

Historia herbaty ma swoje początki na Dalekim Wschodzie, a dokładniej w Chinach. Pierwsza herbata dotarła do Europy na początku XVII wieku, jednak od razu nie była na tyle doceniana, tak jak we współczesnych czasach np. zielona herbata. W dobie cyfryzacji i internetu coraz popularniejszy staje się sklep internetowy z herbatą. Obecnie na rynku mamy możliwości kupienia różnych herbat, które są specjalnie wyselekcjonowane i zanim trafią do konkretnego klienta przechodzą przez szereg etapów produkcji.

Zbiór herbaty

Cały proces zaczyna się od zbiorów z plantacji drzew herbacianych (herbata czarna), a kończy się suszeniem liści. W między czasie następuje proces więdnięcia herbaty, potem rozpoczyna się skręcanie, a następnie dochodzi do fermentacji.  Dobra herbata powinna być przede wszystkim aromatyczna, mieć wyrazisty kolor i posiadać przyjemny zapach. Jednymi z najpopularniejszych herbat obecnie są herbaty zielone. Herbaty zielone powstają z wykluczeniem procesu fermentacji, co pozwala wydobyć z nich łagodniejszy smak i aromat.

Wykorzystanie w kosmetologii

Zielona herbata coraz częściej wykorzystywana jest  w kosmetologii. Obecnie mamy szeroki wybór produktów na bazie zielonej herbaty, które korzystnie wpływają a naszą cerę, przede wszystkim mają działanie regenerujące i przeciwzapalne. Dodany do kosmetyków ekstrakt z zielonej herbaty chroni naszą skórę przed wolnymi rodnikami, hamując procesy przedwczesnego starzenia. Ekstrakt z zielonej herbaty ma działanie nawilżające i zmiękczające, a dodany do kremów do rąk wpływa korzystnie na kondycję naszych paznokci - ma działanie wzmacniające i pielęgnujące.  Jednym z najkorzystniejszych dla naszego zdrowia rodzajów zielonej herbaty jest herbata lung ching.

Herbata lung ching

Jest to herbata wzbogacona przede wszystkim w witaminę C, posiada sporo przeciwutleniaczy, ma działanie przeciwnowotworowe. Przeciwutleniacze zawarte w herbacie lung ching wyzwalają działanie przeciwzapalne, co w kosmetologii jest niezwykle ważne. Kosmetyki na bazie herbaty lung ching przyczyniają się do poprawy kondycji naszej skóry, uwalniają ją od wolnych rodników.

Zakup zielonej herbaty dla celów kosmetycznych

Przy zakupie kosmetyków najczęściej kierujemy się korzystną dla nas ceną, nie mając pewności czy dany produkt będzie spełniał nasze oczekiwania. Warto wiedzieć, że kupując w internecie i wpisując w wyszukiwarkę frazę zielona herbata sklep najpewniej otworzą się nam strony sklepów internetowych. Zazwyczaj były one wcześniej zostały przez nas przeglądane, bądź od dawna kupujemy tylko wyłącznie z sieci. Kosmetologia wykorzystuje drogocenne właściwości zielonej herbaty, która od lat nie tylko cieszy się popularnością ale również jest doceniona za swoje naturalne bogactwo i doceniana za korzystne działanie dla naszego zdrowia. Mamy szeroki wybór herbat, z czego najcenniejsze są herbaty świata, które pochodzą z najbardziej oddalonych zakątków globu. Obecnie jest wiele sklepów, również internetowych które zajmują się sprzedażą tego typu herbat. Kosmetologia jest znana z tego, że do swoich wypracowanych metod i działań często wprowadza innowacje, które mają ogromne znaczenie dla całej dziedziny. Wzbogacona w nowości i korzystne zmiany sprawia, że możemy dostosować jej metody i procesy w jak najlepszy dla nas sposób.

Gunpowder

Popularnym również typem zielonej herbaty - jest gunpowder. Herbata ta wykazuje niezwykłe właściwości i powinna być stosowana u osób z problemami z układem krążenia. Testy herbaty potwierdzają, że zawarte w niej katechiny zapobiegają powstawaniu zawałów serca,  a osoby które często po tą herbatę sięgają są mniej podatni na choroby niedokrwienne serca. Można zatem stwierdzić, że picie zielonej herbaty nie tylko uzdrowi nas od wewnątrz, ale również poprawi naszą cerę, włosy i paznokcie. 

Herbata jaśminowa

Znana ze swoich bogatych właściwości jest herbata jaśminowa. Jest to typ zielonej herbacie na bazie jaśminu, który wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, odpręża nas i pobudza  do działania, przyczyniając się do poprawy naszej koncentracji. Ciekawostką jest to, że opóźnia procesy starzenia się naszej cery i jest pomocna, gdy borykamy się ze skutkami poparzenia naszej skóry.