Herbaty ziołowe
Napary z ziół od wieków stanowiły lek na rozmaite schorzenia, bóle i gorączki. Dzisiaj występują w najpopularniejszej i łatwo dostępnej formie jako
herbaty ziołowe. Zebrane zioła o dobroczynnych właściwościach przechodzą przez proces suszenia i fermentacji, aby w swojej skondensowanej formie przekazać organizmowi wszystko co najlepsze.
Zioła ze sklepu i własnej doniczki
Herbaty ekologiczne to szerokie spektrum możliwości przy walce z różnorodnymi dolegliwościami – pomogą ukoić zszargane nerwy, ułatwią trawienie czy uśmierzą ból. Zioła lecznicze w postaci herbat są po dziś dzień bardzo popularne zarówno u osób młodych i starszych. Można je znaleźć w aptekach, sklepach stacjonarnych lub wyszukać odpowiedni i spełniający nasze potrzeby
sklep internetowy z herbatą. Dla tych bardziej ambitnych dobrym rozwiązaniem jest uprawa we własnym ogródku lub spacer po łąkach.
Remedium na wiele dolegliwości
Podczas przeziębienia i kaszlu najlepsza jest
herbata z imbirem . Powszechnie stosowany w Azji imbir skrywa wiele korzystnych właściwości. Działa bakteriobójczo i przeciw wirusom, poprawia krążenie chroniąc przed zakrzepicą oraz przyjemnie rozgrzewa w chłodne wieczory. Imbir jako dodatek w herbacie złagodzi mdłości oraz ułatwi pracę żołądka, przyśpieszając trawienie.
Aromatyczna
herbata z hibiskusa opóźnia procesy starzenia oraz działa przeciw szkorbutowi ponieważ jest źródłem witaminy C. Hibiskus pomaga przy przeziębieniu i grypie, wspomaga odporność. Dodatkowo obniża cholesterol oraz usprawnia pracę wątroby.
Znanym od wieków ziołem wspomagającym układ trawienny jest oczywiście
mięta pieprzowa. Powszechnie stosowana jest na ból brzucha i wzdęcia. Wzmaga ona proces powstawania soków żołądkowych, czym usprawnia pracę żołądka oraz odciąża wątrobę. Poprzez jej działania antybakteryjne
herbata miętowa sprzyja zachowaniu świeżego oddechu jamy ustnej.
Herbata rumiankowa również jest świetnym wspomagaczem układu trawiennego, zwłaszcza przy problemach jelitowych. Rumianek działa przeciw zapalnie zarówno przy zapaleniach wewnętrznych jelit, żołądka oraz skóry (zaparzony i wystudzony ówcześnie woreczek z herbatą należy przyłożyć do bolącego miejsca). Herbata rumiankowa podobnie jak melisa koi nerwy oraz łagodzi stres.