Biała herbata najlepsza na letnie upały

Biała herbata najlepsza na letnie upały

Biała herbata na orzeźwienie

W krajach arabskich picie ciepłej herbaty w upalne dni uznaje się za jeden z najlepszych sposobów gaszenia pragnienia. W Polsce wciąż jednak panuje pogląd, że ciepłe napoje jak biała herbata, w żaden sposób nie ochłodzą organizmu i nie przyniosą ulgi. Jest to błędne przekonanie, gdyż nasz organizm potrzebuje stałej temperatury, aby odczuć wyraźne orzeźwienie i ugasić pragnienie na dłużej.

Mnóstwo dobrych właściwości

Biała herbata to najlepszy wybór na gorące, letnie dni. Delikatny smak zawdzięczany jest pozyskiwaniu jej z pąków bądź młodych liści. Ta metoda pozwala także na zachowanie dużej ilości wartości odżywczych. Jest przede wszystkim bogatym źródłem witaminy C czy kofeiny. Bogactwo dobroczynnych składników zawartych w tym rodzaju herbaty przekłada się na uczucie orzeźwienia i pobudzenia.

Długość parzenia

Ważnym elementem jest sposób parzenia. Białej herbaty nie należy zalewać wrzątkiem, gdyż spowoduje to uwolnienie goryczki. Idealna temperatura do jej zaparzania to około 80-90 stopni Celsjusza. Czas parzenia powinien wynieść średnio od 2 do 5 minut. Oczywiście są to wartości orientacyjne, a każda herbata powinna mieć wyjaśniony szczegółowy sposób przygotowania na opakowaniu.

Biała herbata imbirowa

Aby nadać białej herbacie nieco więcej charakteru można pić ją z dodatkami. Najczęstszym połączeniem jest dodanie do niej cytryny lub limonki, dzięki czemu jej smak jest wyraźniejszy i bardziej pobudzający. Dobrym pomysłem na lato jest także dorzucenie do niej kilku listków mięty, która posiada właściwości orzeźwiające. Warto docenić również moc jaką kryje w sobie herbata z imbirem. Jest to prawdziwa witaminowa bomba, gdyż imbir znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości, takich jak wspomaganie trawienia czy przeciwdziałanie zakrzepom.

Zestaw dla niezdecydowanych

Zestaw herbat to idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mają jeszcze ulubionej wersji białej herbaty. Pozwoli on na spróbowanie kilku różnych wariantów i wybranie faworyta. Zestawy takie oferuje każdy dobry sklep z herbatami . Warto wybierać sprawdzone miejsca, które sprzedają tylko herbaty najwyższej jakości. W przeciwnym wypadku nie poznamy prawdziwego smaku i nie doświadczymy orzeźwienia, jakie może nam dać picie białej herbaty.